Ana içeriğe geç

Vatandaşlık, farklı ülkelerde doğum ve kimliğe sahip olan kişilerin başka ülkelerden mal edinebilmeleri için birtakım süreçlere dahil tutulma sürecini ilgilendirmektedir. Her ülkenin talep ettiği şartlar farklılık göstermekte iken, ortak şartlar ise mal edinilmiş olunması ve o ülke tarafından kabul görülme sürecinden ibarettir. Vatandaşlık, göç sonucunda doğan bir hak olarak geçmektedir. Göç ile birlikte o ülkenin bazı imkanların faydalanılması mal edinme ve vatandaşlık hakkının alınması ile kazanılmaktadır.

 

Vatandaşlık Kimlere Verilmektedir?

 

Vatandaşlık, belirli şartları yerine getiren maddi ve manevi yatırım yapmayı göze alan kişilere verilmektedir. Maddi olarak gayrimenkul satışın yapılması ile oluşmakta iken, manevi olarak düşünce ve bilgi birikimini sunan kişilere tanımlanmaktadır. Vatandaşlık hizmetleri, belirli evrakların toplanması ve bilgi birikimi gerektiren işlemlerin toplamı olarak geçmektedir.

 

Vatandaşlık Hizmetleri Nedir?

 

Vatandaşlık hizmetleri, kişinin hızlı ve güvenli olarak yetkili kişi ve kurumlar tarafından yürütülme sürecidir. Bu süreçte ise evrakların kabulü, kontrolü ve yasalara uygun sorumlulukların yerine getirilmesi ile önemli rol oynamaktadır.

 

Vatandaşlık İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

O ülkede kalabilecek yeterli gelire sahip olmak

 

O ülkenin milli unsurlarına ve güvenliği açısından tehdit oluşturacak bir yöne sahip olmaması

 

İyi ahlak ve görgü kurallarına sahip olmak

 

Toplumu etkileyecek ciddi sağlık sorunlarının olmaması

 

Kişinin ayırt etme gücüne sahip olması

 

18 yaşından büyük olması

 

Belirli bir yatırım yaparak gayrimenkul satış işlemlerini gerçekleştirmek

 

Başvurudan önce 5 yıl o ülkede yaşamış olmak

 

Bir Yorum Bırak

tr_TRTurkish
Bir mesaj yazın...
KR ND Investment Vatandaşlık Hizmetleri
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?